poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Całkiem magicznych 100 zabaw plastycznych - Wydawnictwo SKRZAT

Nareszcie robi się prawdziwa wiosna. Z przyjemnością oddajemy się spacerom i łapiemy pierwsze, ciepłe promienie słońca. 
Dzieciaki jeżdżą już na rowerach, grają w piłkę. 
Wczoraj z zaciekawieniem obserwowałam jak około 10-latkowie leżeli w piaskownicy! Według mnie piasek jeszcze za zimny na takie zabawy ale gdy mamy nie było w pobliżu to kto im mógł zabronić :)Wieczory jeszcze są chłodne dlatego spędzamy je w domu. I czasem zastanawiamy się jak zorganizować naszym dzieciom czas? 
Wiadomo, że świetnym rozwiązaniem jest wspólne granie w gry, czytanie książek czy kolorowanie.
Jednak można od czasu do czasu wprowadzić do naszej wspólnej zabawy pewien powiew świeżości, który rozbudzi dziecięce zainteresowanie, zaciekawi i sprawi dużo przyjemności. A przede wszystkim pokaże jak można zrobić coś z niczego!
Czy zastanawialiście się kiedyś jak można wykorzystać zbędę materiały, których zazwyczaj pozbywacie się z domu? Np plastikowe butelki po napojach, kefirach, patyczki po lodach, suche liście czy środki higieniczne typu płatki kosmetyczne czy patyczki?


Powiem Wam szczerze, że zabawa z wykorzystaniem materiałów recyklingowych dla dzieci jest jest niesamowicie atrakcyjna! Śmiem twierdzić, że ciekawi bardziej niż niejedna droga zabawka, którą zazwyczaj zaspokajacie potrzebę zabawy swojego dziecka.
Tutaj mamy do wykorzystania proste i praktycznie nieużyteczne rzeczy w sumie nadające się do wyrzucenia, ale po kreatywnym przerobieniu stają się wartościowymi zabawkami, z których Wasze dzieci nie tylko będą dumne ale również będą się świetnie nimi bawić bo przecież same je stworzyły!


Książka "Całkiem magicznych 100 zabaw plastycznych" wydana nakładem Wydawnictwa SKRZAT to zbiór inspiracji i pomysłów na wykorzystanie produktów recyklingowych. 
Książka została podzielona na działy np Zabawy z wykorzystaniem plastikowych butelek po napojach, Zabawy z wykorzystaniem guzików, Zabawy z wykorzystaniem balonów, Zabawy z wykorzystaniem nakrętek do butelek, Zabawy z wykorzystaniem słoików, Zabawy z wykorzystaniem elementów przyrody i wiele innych....
Pod każdym z tych działów znajdziecie po kilka ciekawych pomysłów.
Każdy pomysł opisany jest w szczegółach tzn podane są  elementy z jakich należy go zrobić oraz podana punkt po punkcie szczegółowa instrukcja wykonania.


Z tą książka na pewno nie będziemy się nudzić. Mój syn uwielbia tego typu książki. Najchętniej chciałby zrobić wszystkie pokazane w niej pomysły w ciągu jednego wieczoru. Troszkę jest niecierpliwy.
Jednak nie dziwię mu się bo jest małym konstruktorem i gdy sam coś tworzy to sprawia mu to wiele radości.


Takie książki to skarb. Są cenne dla naszych dzieci ponieważ wspomagają ich rozwój, kreatywność, rozwijają umiejętność tworzenia i radzenia sobie z pewnymi rzeczami i problemami. Wspomagają rozwój manualny i budują świadomość tego, że JA POTRAFIĘ!

Wydawnictwo: Skrzat

Rok wydania: 2015
Autor: Igor Buszkowski
Ilustracje: Igor Buszkowski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 124
Grupa wiekowa: 5-8


3 komentarze:

 1. świetna książeczka, sami kupiliśmy ją naszemu maluchowi i był zachwycony ;) Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna treść tekstu zapraszam do przejrzenia mojej strony z ciekawymi pomysłami :)ekologiczne zabawki poznań

  OdpowiedzUsuń
 3. Superowe propozycje, a w przerwie między robótkami wpdnijcie do mnie.
  Mam coś, co może Wam się spodobać, zapraszam na blog:
  http://madebybibi.blogspot.com/2016/04/ufo-kuku.html

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.