niedziela, 13 marca 2016

50 Prac ręcznych na lato - Wydawnictwo Siedmioróg

Pogoda za oknem nas nie rozpieszcza mimo, że odliczamy już dni do przywitania kalendarzowej wiosny...
Jednak jakoś czas sobie trzeba umilić szczególnie gdy w domu jest dziecko, które w pochmurny weekend się nudzi...

Można czytać książki, grać w planszówki, kolorować kolorowanki. Można również zachęcić dziecko do wykonywania prac ręcznych.
To świetna zabawa zarówno dla dziecka jak i dla rodziców, a efekty zadowoloną i usatysfakcjonują nawet najbardziej pochmurnego ponuraka.

Wystarczy mieć kolorowy papier, nożyczki, klej, chęci oraz instrukcje w postaci książek, w których punkt po punkcie mamy pokazane jak zrobić np ciekawą zabawkę z papieru.Nakładem Wydawnictwa Siedmioróg zostały wydane książki pt "50 prac ręcznych..." na każdą porę roku.
My dziś pokażemy Wam lato gdyż jest przepięknie wydane, kolorowe, aż miło popatrzeć i nacieszyć oczy.

Na stronie wydawnictwa piszą:

Krótki opis

50 prac ręcznych na lato to skarbnica pomysłów na wykonanie ozdób i zabawek związanych z tematyką letnią: kwiatów, zwierzątek, lampionów, łódek, dekoracji domu i ogrodu oraz wielu innych. Nawet najmłodsi artyści mogą dzięki tej książce stworzyć własne rękodzieła. Wzorując się na ilustracjach, bez trudu krok po kroku dziecko stworzy piękne przedmioty do zabawy, do udekorowania domu lub na prezent. Ikonki zawierające informacje o stopniu trudności oraz czasie potrzebnym do powstania danego rękodzieła pomogą dziecku określić, czy jest w stanie podjąć się pracy samo, czy powinno poprosić o pomoc dorosłego:
– łatwe
– średnie
– trudne


Własnoręczne wykonywanie zabawek i ozdób umożliwia poznanie różnych technik plastycznych, pobudza wyobraźnię oraz rozwija umiejętności manualne. Książka 50 prac ręcznych na lato proponuje dzieciom i ich rodzicom inspirujące pomysły na aktywne, twórcze i poznawcze spędzenie czasu, a równocześnie stanowi gotowe scenariusze na zajęcia plastyczne w przedszkolu czy w szkole podstawowej.


ISBN978-83-7791-275-1

Wydawnictwo Siedmioróg

Autor Marcelina Grabowska-Piątek

Ilustracje Artur Piątek

Liczba stron118

Oprawa twarda

Papier kreda

Format29 x 21

Rok wydania2014

Seria Wychowanie plastyczne

Kategoria wiekowa: wiek szkolny 7-12 latKsiążka godna polecenia. Twarda oprawa, piękne zdjęcia i bardzo kolorowe projekty zachęcają zarówno tych małych jak i dużych do robienia ozdób na lato. Wśród nich żabki, wiatraczki, kwiaty...
Prawdziwe cuda tu znajdziecie.
Książka, dzięki której Wasze dzieci będą rozwijać swoją kreatywność, poprawią umiejętności manualne, nauczą się wielu nowych rzeczy.
A mniejsze dzieciaki poćwiczą paluszki, nauczą się kolorów i kształtów.
Na prawdę warto! 
Nie jest to zwykła książka,którą przeczyta się raz czy dwa i odstawi na półkę.
To książka, z której Wasze dzieci będą korzystać przez lata, będą do niej zaglądać i oglądać gdy tylko najdzie ich na to ochota.
Mój synek bardzo lubi oglądać te książkę i co dzień wybiera nową zabawkę, którą będziemy wspólnie robić.


4 komentarze:

 1. Lubię takie pomysły na robótki ręczne. Dobrze jest mieć je zebrane w jednym miejscu. A dzieciaki uwielbiają takie zajęcie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie książki są bardzo przydatne szczególnie jak dziecko zaczyna edukację. Taka mała skarbnica pomysłów:)

   Usuń
 2. Śliczny ten wiatraczek na zdjęciu!

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas w domu jest popyt na takie książki 😍

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.