sobota, 31 października 2015

Wydawnictwo MUZA - Wampirek Alfred - Czy wampiry mogą zostać przyjaciółmi dzieci? -


Czy na świecie żyją wampiry?
Oczywiście, że TAK!
Czy są niebezpieczne i trzeba ich się bać?
Nie! Gdy jest to przesympatyczny Wampirek Alfred.
Świetne historie małego Wampirka Alfreda są wprost idealne dla małych dzieci. Mój synek ostatnio ma jakąś "fazę" na duchy, strachy, kościotrupy i wampiry.
Te książeczki wręcz idealnie wpasowały się w jego gusta.
Historii o małym i dzielnym wampirku słuchał z zaciekawieniem. No i te ilustracje gdzie są wampiry i kościotrupy w bardzo przyjaznym dzieciom wydaniu.
Uważam, że te książeczki PRZEŁAMUJĄ STRACH!
Warto je poczytać dzieciom nie tylko tym, które lubują się w tego typu postaciach ale i tym, które czują przed nimi strach.
Alfred jest tak sympatycznym bohaterem, że każde dziecko się z nim zaprzyjaźni.

Wydawnictwo MUZA pisze o tych książeczkach:

Kto lubi film Hotel Transylwania – ręka do góry!

Na pewno już wiecie, że wampiry i inne potwory dadzą się lubić. I że czasem są bardzo, bardzo podobne do was. I że miewają te same problemy.

Wampirek Alfred i pierwsza podróż
Alfred właśnie wyrusza na pierwszą wyprawę latającym statkiem pirackim. Ponieważ wszystko na pokładzie bardzo wampirka ciekawi i wszędzie wtyka on swój nos, lot wcale nie przebiega spokojnie. Nie dość, że Alfred wypada za burtę, to jeszcze czeka go pierwsze spotkanie z ludźmi.

Nowoczesna opowieść w nowoczesnym opracowaniu graficznym to świetna lektura dla młodszych dzieci. To także pretekst do rozmowy rodzica z dzieckiem – zgodnie z hasłem Wychowanie przez wspólne czytanie.Jakub Skworz. Redaktor miesięczników Men’s Health i Women’s Health. Autor książki „Męskie rozmowy nastolatka” i bajek dla dzieci. 

Wampirek Alfred i ostatni ząbek
Alfredowi właśnie wyrósł ostatni ząbek. To znaczy, że dorósł i że musi przejść Wielką Próbę, żeby zostać prawdziwym wampirem. A przecież nikt nie lubi egzaminów i trudnych pytań.


2 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.