środa, 21 października 2015

Wierszyki dla Weroniki czyli jak to pies zapowiadał pogodę i inne historie. Barbara Szczepańska ,,Judyta" - Wydawnictwo Impuls.


 Autorka książki adresuje swoje wiersze do dzieci w wieku od 4 lat oraz do ich rodziców. Przyznam szczerze, że chyba ja jestem większą fanką tych wierszy niż mój 4 letni Krzyś. Owszem słucha wierszy i dopytuje się o treść, ale nie sądzę aby wszystko co chce przekazać autorka zrozumiał.
Wiersze cechuje inteligentny przekaz. Bohaterami są różne zwierzęta. Zwierzęta ulegają współczesnym modom kreowanym przez mass media i wszechobecny lans. 
Najbardziej spodobał mi się wiersz gdzie Krowa przychodzi do chirurga Dzika bo twierdzi, że jest brzydka i chciałaby wyglądać inaczej czyli posiadać cechy zewnętrzne innych znanych jej zwierząt.
Co na to lekarz? Co z tego wychodzi? Zachęcam do przeczytania bo na prawdę warto!

Utwory cechuje dowcip, krytykują złe nawyki i niosą pewien przekaż - naukę odpowiednich zachowań.
 Wierszyki dla Weroniki cechują się domieszką ironii, trafną obserwacją teraźniejszości, poetycką metaforyką, oryginalnym obrazowaniem, a także wpadającą w ucho muzycznością. Wszystko to, w połączeniu z pięknymi ilustracjami Anny Smak-Drewniak, stanowi mądrą i atrakcyjną lekturę nie tylko dla małych czytelników. 

Książeczka warta nabycia i przeczytania. 
Niosąca przekaz, napisana w sposób inteligentny. 
Zachęcam do zapoznania się z treścią wierszy...

1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.