niedziela, 25 października 2015

Basia i remont - Zofia Stanecka - Wydawnictwo EGMONT


Kolejna książeczka o przygodach Basi ulubienicy dzieciaków. Tym razem w domu Basi wszystko zaczyna się psuć. To cieknie woda w łazience, to Basia postanawia na ścianie namalować obrazek, który później z pomocą taty stara się zmyć. Jednak mycie ściany nie przyniosło zamierzonego skutku i na ścianie została duża plama. Czego się mama nie dotknie to się psuje. Rodzice Basi podejmują poważną decyzję, że w domu trzeba zrobić generalny remont. Dzwonią po fachowców, udają się na zakupy do sklepu budowlanego i kupują wszystkie potrzebne rzeczy.
Do domu przychodzą fachowcy, którym Basia z uwagą się przygląda. Na czas remontu cała rodzina wyprowadza się do babci.
W trakcie trwania remontu Basia wraz z mamą odwiedza swoje mieszkanie gdzie widzi jak trwają prace remontowe, bałagan z nimi związany i nawet sama pomaga przy malowaniu ściany, na której narysowała swój obrazek.

Książeczki z przygodami Basi trafiają do dzieciaków gdyż są napisane zrozumiałym dla nich językiem i odzwierciedlają ich świat.
„Basia” to seria bardzo ciekawych i pouczających książeczek dla dzieci, które warto im czytać.

Mój Krzyś bardzo lubi tę małą, rezolutną i wesołą dziewczynkę. Bardzo chętnie słucha jej przygód, dopomina się o nie i czasami muszę czytać Basię po kilka razy :)3 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.