poniedziałek, 6 lipca 2015

Koszmarna dwójka - Wydawnictwo EGMONT


Mój Krzyś w lipcu kończy 4 latka. Książki jakie teraz czytamy odpowiadają mu i ciekawią go. Jednak z wiekiem jego gust będzie się zmieniał. Mam nadzieję, że nadal będzie kochał książki, ale w jakich będzie gustował? Tego nie wiem, mogę się jedynie  domyśleć, że być może zaciekawią go książki, których bohaterami są mali chłopcy robiący psikusy...
Taką też pozycję książkową 1 czerwca wydało Wydawnictwo EGMONT.

"Koszmarna dwójka"  to książka, która napisana jest prostym językiem. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej ósmego roku życia. 
Treść tej książki nie jest trudna dla dziecka, chwilami staje się dość zabawna, czasem z morałem. Czytając ją podobała mi się, jednak przeznaczona jest dla małych chłopców którym z pewnością bardziej przypadnie do gustu.

Miles Murphy gdy chodził do swojej dawnej  szkoły to miał reputację kawalarza, jednak musiał ją opuścić z powodu przeprowadzki.
W nowym miejscu zaczął uczęszczać do nowej szkoły gdzie również stara się o tę samą "posadę" największego kawalarza. Ku jego zdziwieniu okazuje się, że w Dolinie Ospałej jest już kawalarz. Miles pragnie pokonać rywala jednak nie jest to łatwe zadanie. Jesteście ciekawi, których z nich wygra? 
"Koszmarna dwójka"to bardzo śmieszna historia opowiadająca o dwóch chłopcach lubiących robić kawały.
Chłopcy na początku nie mogą dość do porozumienia, każdy  z nich ma inny charakter. 
Ta historia opowiada o znajdowaniu przyjaciół, o dopasowaniu się, o byciu sławnym, a wszystko to w miejscu gdzie na początku wydawało się to być niemożliwe.

"Koszmarna dwójka"to książka wesoła, z humorem, w której również można znaleźć bardzo zabawne rysunki, których wykonawcą jest Kevin Cornell. Rysunki są bardzo śmieszne, przyciągające uwagę czytelnika czasem bardziej niż treść książki. Całość tworzy niebagatelną historię, z którą warto się zapoznać....


3 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.