wtorek, 23 czerwca 2015

Basia i przedszkole oraz Basia i wyprawa do lasu - Wydawnictwo EgmontNie trzeba być dziewczynką żeby polubić małą bohaterkę książek dla dzieci Wydawnictwa EGMONT. 

Seria książek z przygodami małej Basi bardzo podoba się przedszkolakom. Mój Krzyś polubił bardzo przygody Basi i podczas czytania zadaje bardzo dużo pytań odnośnie przygód Basi przez co rozumiem, że książeczki bardzo mu się podobają.
Mój Krzyś ma książki "Basia i przedszkole" oraz "Basia i wyprawa do lasu".
Obie książeczki napisane są z humorem, z przesłaniem oraz w taki sposób, że dziecko chętnie słucha, włącza się w dyskusję i zadaje dużo pytań.
Bardzo mnie to cieszy gdy widzę, że moje dziecko żyje przygodami swoich ulubionych bohaterów, a u Basi te przygody są bardzo ciekawe.

"Basia i przedszkole". Specjalnie wybrałam ten tytuł dla Krzysia ponieważ od września będzie nosił miano przedszkolaka. W tej książeczce jest opowieść z jednego dnia, który mała Basia spędza w przedszkolu. Nic nie zapowiada się, że ten dzień będzie fajny, gdyż nie dość, że pada deszcz to dziewczynka nie ma się z kim bawić, nie ma przyjaciółki.
Sytuacja się zmienia gdy Basia zaprzyjaźnia się z jedną z dziewczynek, a wspólna zabawa zbliża je do siebie i powoduje, że obie są wesołe i szczęśliwe. 

"Basia i wyprawa do lasu". Ta książeczka jest mi bardzo bliska. Uwielbiam chodzić do lasu na grzyby, od małego dziecka moi rodzice mnie tam zabierali. To są moje najwspanialsze wspomnienia spędzone z moimi najbliższymi. Również zabieram moje dziecko do lasu chociaż trzeba uważać na kleszcze i inne robactwo. 
Przygody Basi podczas wyprawy do lasu nie tylko kształcą ale i bawią. Basia wybierając się z rodziną do lasu jest bardzo ciekawa co tam zobaczy. Gdy już trafiają do lasu dziewczynka słucha śpiewu ptaków, ogląda ślady zwierząt, szuka grzybów i jest strasznie podekscytowana ponieważ może oglądać leśnych mieszkańców.

Książeczko o Basi niosą ze sobą przesłanie, napisane są językiem lekkim, przejrzystym i zrozumiałym dla przedszkolaka. Jednym słowem Basia to świetna pozycja dla dziecka w wieku od 3 do 7 lat.

Przygód Basi jest bardzo dużo. Można wybrać, którą się chce lub poznać je wszystkie. Do oglądania na stronie EGMONT - TUTAJ.
1 komentarz:

  1. Moja córeczka pokocha tę Basię z pewnością. Książki już wpisane na listę zakupów!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.