środa, 27 maja 2015

Treasure Hunters Łowcy Skarbów - Wydawnictwo Znak Emotikon

Gdy byliśmy dziećmi bardzo często z grupą przyjaciół bawiliśmy się w poszukiwaczy skarbów.
Nasze przygody były zabawne i ciekawe ale nie tak zaskakujące jak przygody rodzeństwa Kiddów z książki Treasure Hunters Łowcy Skarbów.

Książka opowiada o przygodach rodziny Kiddów. Bohaterami książki są dwójka bliźniaków Bick i Beck. Bick to chłopiec, który jest narratorem całej opowieści. Beck to jego siostra bliźniaczka, która jest lustratorką opowieści. Beck jest bardzo utalentowaną dziewczynką. Razem ze swoim bratem bliźniakiem  tworzą jak to na rodzeństwo przystało dość wybuchowy duecik.
Oprócz bliźniaków jest również starsza o dwa lata Burza, która jest otyłą dziewczynką o nieprzeciętnej pamięci oraz wiedzy. Jest jeszcze Tommy Korkociąg najstarszy z rodzeństwa. Jest to chłopak nadmiernie dbający o swój wygląd i tracący głowę w towarzystwie pięknych pań.

Dzieciaki należą do rodziny poszukiwaczy skarbów. Wychowani na łodzi, przygotowywani do życia inaczej niż ich rówieśnicy borykają się również z innymi problemami i przeżywają niesamowicie ekscytujące przygody.
Poszukują nie tylko skarbów ale i swoich rodziców. 
Na początku ginie ich mama, podczas wielkiej burzy ginie tata. Jak na morskich wilków przystało dzieciaki nie płaczą, nie marudzą inie poddają się.
Są twardzi i wytrwali.

Akcja w tej książce zmienia się jak w kalejdoskopie. Trudno przewidzieć co za chwilę się wydarzy.
Dzieciaki mimo, że się sprzeczają to podczas niebezpieczeństwa czy pojawieniu się wroga trzymają się razem i wspierają się wzajemnie.
Akcja i zabawne jednokolorowe rysunki to zdecydowany plus tej książki.
Rysunki są bardzo szczegółowe, dopracowane. Można siedzieć i wpatrywać się w nie, a przy okazji czytać przy nich zabawne komentarze. Rysunki uprzyjemniają czytanie tej książki, zaskoczą i zainteresują młodego czytelnika.

Książka zdecydowanie warta i godna polecenia. Doskonała akcja, zabawne komentarze i ciekawe rysunki sprawiają, że czyta się ją z zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy.

Książka Wydawnictwa Znak Emotikon dostepna TUTAJ

Treasure Hunters. Łowcy skarbów. 
Wydawnictwo: Znak
Autor: J. Patterson, Ch. Grabenstein, M. Shulman
Ilustracje: Juliana Neufeld
oprawa twarda
Format: 130 x 205
Strony: 450
Wiek: 8+
2 komentarze:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.