środa, 5 listopada 2014

Wybór krzesełka do karmienia


Moja znajoma wczoraj zapytała mnie "Czym kierowałam się podczas wyboru krzesełka do karmienia?". 
Powiem Wam, że jako mama ponad trzyletniego dziecka chyba lekko wyszłam z wprawy. Jednak postanowiłam sobie przypomnieć kilka kwestii związanych z tym bardzo ważnym tematem.

Pamiętam ten czas kiedy z mężem szukaliśmy odpowiedniego krzesełka do karmienia dla naszego synka. Zwracaliśmy wtedy uwagę zarówno na cenę, bezpieczeństwo jak i na rekomendację znajomych. 
Najmniej ważnym elementem okazał się wygląd krzesełka podczas zakupów. Chociaż to, które kupiliśmy wyglądało dobrze i raczej wszystkim się podobało.
Każdy rodzic kupuje krzesełko na miarę swoich możliwości. Jednak jest kilka ważnych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę kupując krzesełko do karmienia zarówno to z wysokiej jak i niższej półki cenowej.


Ważne podczas kupowania krzesełka do karmienia:

-zwróćmy uwagę na to na jaki wiek dziecka jest przeznaczone krzesełko do karmienia. Niektóre marki proponują krzesełka, które służą dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 15 lat.

-wygoda i odpowiednio wyprofilowane oparcie. 

-Blokady służące bezpieczeństwu. Dziecko siedząc w takim krzesełku musi być bezpieczne. Krzesełko do karmienia musi być wyposażone w odpowiednie blokady, które będą zapobiegać przewróceniu się bądź złożeniu krzesełka podczas gdy siedzi na nim dziecko.

-ważne aby krzesełko, które kupujemy naszemu dziecku miało odpowiednie atesty i spełniało wymogi norm bezpieczeństwa

-materiał wykonania krzesełka. Ważne aby krzesełko dla dziecka nie było wykonane z toksycznych i szkodliwych materiałów.

-łatwość w utrzymaniu czystości.

-design. To już kwestia gustu. Każdy wybiera taki model jaki mu odpowiada.Jestem ciekawa czym Wy kierowaliście się podczas wyboru krzesełka do karmienia dla swojego dziecka?

3 komentarze:

  1. wydaje się być fajne , a przede wszystkim bezpieczne :P ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mnie przede wszystkim interesowała stabilność krzesła, możliwość rozkładania i przestawiania. A design schodzi na drugi plan.

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj ja te 11 lat temu za dużego wyboru nie miałam, dostałam takie zwykłe drewniane i tak cała trójka go używała :-p

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.