czwartek, 3 lipca 2014

2-latek rysuje. Wydawnictwo MUZA SA

2-latek rysuje: Jakie pyszne i Na spacerze

Na stronie MUZA SA piszą:
Polecamy tę książkę rodzicom, którzy dbają o harmonijny rozwój swoich pociech. A także dzieciom, które dopiero oswajają się z czynnością rysowania i naklejkami. 
Podczas rysowania dwulatki wykonują ćwiczenia motoryczne, niezbędne w kolejnych etapach nauki pisania, oswajają się z kartką papieru i kredkami. Żeby pozwolić bardzo małemu dziecku odnieść sukces i dobrze wykonać zadanie, wszystkie obrazki do pokolorowania są duże, uproszczone i obwiedzione grubym konturem. Naklejki mają stanowić nagrodę za pracę – pamiętajmy, żeby pochwalić dziecko, nawet jeśli jego praca może być wykonana staranniej. 
Kształceniu motoryki towarzyszą zabawa w rymowanie i zapamiętywanie krótkich wierszyków tematycznie związanych z kucharzem Ignacym i gotowaniem. Dzieci poznają nazwy potraw, dowiadują się także, co warto jeść, ale przede wszystkim świetnie się bawią.
Cena: 6,29 zł


Mój synuś za kilka dni skończy 3 latka. Po mamusi odziedziczył zamiłowanie do wysowania oraz do naklejek i mimo że książeczki z serii 2-latek rysuje są przeznaczone dla młodszych dzieci  postanowiłam zaopatrzyć w nie mojego Krzysia.
Chwalę sobie książki od Wydawnictwa Muza SA. Są pięknie wydane, mają ladne okładki, cudowne ilustracje. Podobnie jest w rysowankami. Piękne zarysy np zwierząt czy jedzenia, przedstawione na jednokolorowym tle, które dziecko samodzielnie może pokolorować. Dzięki takim książeczkom dziecko ćwiczy rączkę, ćwiczy również swoją wyobraźnię. 
Mój synek dzięki takim książeczkom, malowankom i naklejkom jest bardzo sprawy manualnie. Dlatego wszystko co jest do malowania kolekcjonujemy i ćwiczymy rączkę, główkę i wyobraźnię! 

1 komentarz:

  1. Moja Patrysia właśnie skończyła 3 latka. Uwielbia kredki, ale rysowanie jest takie trudne... Na razie wychodzą jej całkiem ładne kółeczka, co będzie dalej - zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.