środa, 18 grudnia 2013

STOP alergii! STOP roztoczom! Kołdra wolna od alergenów od SOVA

Lepszego prezentu nie mogliśmy sobie wyobrazić! Na spotkaniu blogerek które odbyło się we wrześniu orzymałysmy niesamowity prezent dla naszych dzieciaczków. Antyroztoczowe kołdry SOVA.


 


Kołdra SOVA wykonana jest z materiału Evolon® - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Specjalna technologia uszycia kołdry zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach.

Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji materiału zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania.

Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów.

Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min).

Niebieski kolor kołdry to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon® W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100). 

Wypełnienie kołdry stanowi włóknina silikonowa o grubości 200g/m2 (typ "WIOSNA/JESIEŃ") lub 400g/m2 (typ "ZIMA"). Niezwykle puszysta i miękka. Przewiewna, nie chłonie wilgoci. O właściwościach antyalergicznych. Wysoka jakość zastosowanego wypełnienia została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex. 


149 zł 

SOVA Kołdra "WIOSNA / JESIEŃ" o wymiarach 100 x 135 cm

179 zł 

 SOVA Kołdra "ZIMA" o wymiarach 100 x 135 cm

277 zł 

SOVA Kołdra "WIOSNA / JESIEŃ" o wymiarach 140 x 200 cm

333 zł 

SOVA Kołdra "ZIMA" o wymiarach 140 x 200 cm

278 zł 

SOVA Kołdra "WIOSNA / JESIEŃ" o wymiarach 160 x 200 cm

337 zł 

SOVA Kołdra "ZIMA" o wymiarach 160 x 200  cm
Kołdrę możecie nabyć TUTAJ
Jest milutka, mięciutka, puszysta, cieplutka, niebieska i przede wszystkim bezpieczna! Wolna od alergenów i roztoczy, zapewniająca spokojny sen mojemu dziecku.
Kładłam moje dziecko do spania na pościeli wypełnionej pierzem. Sugerowałam się tym, że jak do tej pory Krzyś nie kichał i nie miał alergii to nic mu nie będzie. Jak szybko się zdziwiłam. Synek zaczął marudzić, kichać, myślałam że to przeziębienie się przyplątało. Wyleczymy się i będzie po sprawie.
Jednak oprócz katarku i swędzenia w nosku nic nie zaobserwowałam. 
Chyba pora porządnie posprzątać, ale czy to wystarczy? Porządki porządkami, miejsce do spania należy odświeżać dość często. Wyeliminowałam Krzysia z naszego łoża. Najwyższa pora. Do snu ułożyłam go na jego ulubionej podusi od SOVA. Do kompletu ma kołderkę mięciutką i milutką.  

Dziecko przestał swędzieć nos, przestało kichać. Wyeliminowałam nadmiar kurzu, zabezpieczyłam Krzysia przed roztoczami. Pomogło!
Nie mamy obleczki na kołderkę. Jeszcze nie kupiliśmy. Na razie Krzyś śpi pod błękitną chmurką, bez dodatkowych materiałów.

Kołderkę łatwo wywietrzyć, wyprać. Nic się z nią nie dzieje, jest nadal miękka i puszysta. Jesteśmy przeszczęsliwi że ją mamy! Spokojny sen dziecka to skarb!

Ostatnio zauważyłam na ciele synka plamkę złuszczającej się skórki. Wszelkimi sposobami zabezpieczamy się aby to się nie rozprzestrzeniło.  Mam nadzieję, że to nie alergia ;/


Bardzo ciężko było mi zrobić zdjęcia małemu łobuzowi, dlatego też uchwyciłam go w pozie dość niekorzystnej:) Straszny rozrabiaka z niego:) Ale widać że lubi swoją kołderkę od SOVA.

Zapraszam Was do sklepu SOVA  ponieważ warto zainwestować w spokojny sen!!!
2 komentarze:

  1. Na razie córeczka śpi pod małą w łóżeczku, ale za kilka miesięcy o niej pomyślę.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.