czwartek, 12 września 2013

Antyroztoczowa poduszka SOVA. Mówimy "Papa" alergii

Żyjemy w czasach gdzie nasze zdrowie narażone jest codziennie na kontakt z chemią. Wdychamy chemię, jemy ją, myjemy się nią. Chemia niszczy nasze zdrowie i staje się przyczyną wielu chorób naszej cywilizacji.

Antyroztoczowa poduszka SOVA. Mówimy "Papa" alergii
Przez to nasze organizmy są mniej odporne i częściej chorują. Dolegliwości jest bardzo dużo. Jedną z nich jest alergia choroba naszych czasów. Uczulić może dosłownie wszystko. Jedną z przyczyn są roztocza kurzu domowego.
Możemy ograniczyć w naszym codziennym życiu kontakt z  roztoczami kurzu domowego używając produktów antyroztoczowych do spania. Marka Sova oferuje nam takie. Zapewniają one spokojny sen, bezpieczny i wolny od roztoczy...


Na stronie Sova piszą:
Poduszka SOVA wykonana jest z materiału Evolon® (waga 130 g/m2) - bariery ochronnej dla roztoczy i ich odchodów (alergenów). Specjalna technologia uszycia poduszki zabezpiecza przenikanie alergenów również na szwach. Evolon® cechuje wysoka przepuszczalność pary wodnej, odporność na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach oraz lekkość i miękkość w dotyku. W procesie produkcji materiału zrezygnowano z wszelkiego rodzaju nakładanych warstw oraz laminowania. Evolon® zapobiega także rozwojowi grzybów. Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Evolon® zatrzymuje ok. 97% cząstek o średnicy 1,0 mikrometra (odchody roztoczy są znacznie większe:10-40 mikrometrów). Przepuszczalność powietrza wynosi 20,0 l / (dm2 * min). Niebieski kolor poduszki to efekt barwienia, któremu został poddany materiał Evolon® W procesie tym wykorzystano certyfikowane barwniki (Oeko-Tex 100). Wypełnienie poduszki stanowi kulka silikonowa o średnicy 0,6-07 mm wykonana w 100% z włókien silikonowych. Sprężystość włókniny silikonowej gwarantuje, iż poduszka przez długi czas zachowa właściwy kształt. Szczególną właściwością takiego wypełniania jest zdolność dopasowywania się do kształtu głowy tak, aby zapewnić jak największy komfort snu. Wysoka jakość zastosowanego wypełniania została potwierdzona certyfikatem Oeko-Tex 100.

Dostępne rozmiary:

 69 zł SOVA Poduszka o wymiarach 35 x 35 cm 
77 zł SOVA Poduszka o wymiarach 40 x 60 cm 
84 zł SOVA Poduszka o wymiarach 50 x 60 cm 
99 zł SOVA Poduszka o wymiarach 70 x 70 cm 
102 zł SOVA Poduszka o wymiarach 70 x 80 cm


Antyroztoczowa poduszka SOVA. Mówimy "Papa" alergii

Antyroztoczowa poduszka SOVA. Mówimy "Papa" alergii

Moje dziecko do drugiego roku życia nie spało na poduszce. Podkładałam mu taką cieniutką podusie i spał na płasko. Pewnego dnia zauważyłam, że chce się on przytulać do podusi. Brał domowe Jaśki i tulił się do nich. Pomyślałam, że chyba najwyższa pora wprowadzić do snu podusię 
Już mieliśmy w domu poduszkę od Sovy więc nie było problemu. Przed pierwszym użyciem producent zaleca wywietrzenie bądź wypranie poduszki. My wywietrzyliśmy ją. Niczym nie śmierdziała więc stwierdziłam, że nie będę jej prać.
Od momentu używania prałam ją już raz w temperaturze 60 stopni. Nic się jej nie stało podczas prania, zachowała ten sam wygląd i fason.
Poduszka jest mięciutka i bardzo przytulna. Ma przyjemny niebieski kolor. W sam raz do przytulania i spania. Synek usypia na niej w ciągu dnia, zabieramy ją w podróż, śpi na niej w nocy jak się nie przekręci.
Uważam, że dla małego dziecka jest idealna. Nie kicha śpiąc na niej, a ja wiem że oddycha czysto i swobodnie....

Antyroztoczowa poduszka SOVA. Mówimy "Papa" alergii

4 komentarze:

  1. Podusia jest rewelacyjna! Polecamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już kiedyś o niej na tronie Sova. A ile jest rozmiarów!

    OdpowiedzUsuń
  3. Buba jeszcze na płasko śpi. nawet jeśli śpi z nami, ostatecznie układa się w przerwie między podusiami

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.