wtorek, 31 lipca 2018

Łap za słówka - Imprezowa gra słowna od Wydawnictwa Egmont

 Czy to upalne lato, czy łaskawa wiosna, złota jesień czy zimna i mroźna zima zawsze jest odpowiednia pora na to by zagrać w grę planszową czy edukacyjną.
W naszym domu gry edukacyjne wypełniają półki w pokoju Krzysia. Na przemian z książkami są najchętniej wybieranymi do zabawy przedmiotami w domu. Na kolejnym miejscu są autka i kredki.

Krzyś bardzo chętnie sięga po gry. Od najmłodszych lat szczepiłam w nim zamiłowanie do gier i książek. I teraz odnoszę sukces widząc jak moje dziecko z przyjemnością otwiera pudełko z grą nawet tą sprzed kilku lat, która już jest dość mocno sfatygowana przez częste korzystanie.
Mój Krzyś gra w gry według wskazówek wydawcy oraz bawi się nimi na tylko sobie znany sposób.


Tym razem chciałabym Wam przedstawić naszą najnowszą grę wydaną przez Wydawnictwo Egmont - Łap za słówka. Jest to gra imprezowa, słowna. 
Już na początek powiem, że nie jest to gra dla każdego.

Łza słówka to słowna gra imprezowa, przeznaczona dla maksymalnie sześciu graczy, od 10 roku życia. Można w nią grać już od dwóch osób. Czas jednej rozgrywki to około 30 minut.
Warto zaznaczyć, że sugerowany przez wydawcę wiek graczy jest dobrze dopasowany. W tę grę nie pogramy z małymi dziećmi ze względów oczywistych. Młodsze dzieci mają mniejszy zasób słów i mniejszą wiedzę, która jest niezbędna podczas grania w tę grę. Jednak mam na to radę - małe dzieci by nie było im przykro można zaprosić do gry w parze z kimś starszym.


Gra Łap za słówka to doskonałe narzędzie dydaktyczne. Kostki do gry nadają się do urozmajcenia słownictwa, sama gra aktywuje „szare komórki”, wspiera kreatywność i ćwiczy refleks.
Wydawca proponuje 3 warianty gry. Warianty są bardzo ciekawe i dostosowane do wieku graczy,a wszystko to można przeczytać w załączonej do gry instrukcji.

 


Warto zaznaczyć, że gra jest wspaniale wykonana. Duża estetyka wykonania, świetnie zrobione elementy, niewielki rozmiar i pomysł to ogromne atuty wszystkich gier wydawnictwa Egmont i ta niczym od pozostałych nie odbiega. Elementy gry mieszczą się w niewielkim pudełku, które wszędzie można ze sobą zabrać. Czy to do kolegi czy na wakacyjny wyjazd do plecaka.

Gra idealnie nada się również jako prezent dla dziecka z okazji urodzin, na mikołajki czy inne uroczystości. 

My dopiero poznajemy tę grę. Mój syn jest jeszcze za mały by sprawnie w nią grać ale nic nie stoi na przeszkodzie i my to lubimy by wymyślać sobie swoje reguły i grać po swojemu.
Przyjdzie czas jak wszyscy zasiądziemy wspólnie by spędzić fantastyczny czas z imprezową grą Łap za słówka.1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.