środa, 3 maja 2017

Mała Syrenka Złota Księga - Wydawnictwo EGMONT
Moja fascynacja postacią Małej Syrenki sięga czasów dzieciństwa.
Pamiętam jak z zapartym tchem oglądałam tę bajkę.
Podobała mi się postać, podwodna kraina, przepiękny śpiew Syrenki.
W marzeniach przenosiłam się do jej królestwa.
Pamiętam jak z koca robiłam sobie syreni ogon.
Ehh wyobraźnia dziecka nie ma granic.
Dlatego wiem, że warto ją pielęgnować i dodawać nowych bodźców.
Moim dzieciom dostarczam ich za pomocą przepięknych książek.

 

Gdy zobaczyłam, że Wydawnictwo EGMONT wydało książkę "Mała Syrenka" byłam w siódmym niebie!
Nie tylko dzięki niej zabiorę moje dzieci w przepiękny świat Syrenki, ale i sama wrócę myślami do tamtych dni kiedy tak mocno żyłam tą opowieścią.

"Mała Syrenka - Złota Księga" to pięknie wydana opowieść o losach małej syreny Ariel, której marzeniem jest przybrać ludzką postać i ponownie spotkać swego ukochanego księcia.
Książka już od samej oprawy zachwyca. Okładka jest porządna, miękka. Obrazki w książce cudowne, kolorowe, z mnóstwem szczegółów. Takie jak w bajce.
Moje dzieci uwielbiają przeglądać książkę. Wyszukują na jej kartach nowych szczegółów.
Obrazki działają na wyobraźnię.


Książka jest tak pięknie wydana, że będzie stanowić idealny pomysł na prezent.
Ozdobi biblioteczkę dziecka i zachęci do samodzielnego czytania.

Na stronie EGMONT piszą:

Księżniczki. Mała syrenka. Złota księga

Przed Tobą opowieść o syrenie Ariel, która marzy o odmianie swojego losu, i porzuceniu znanego jej świata. Jednak największym marzeniem syrenki jest przemiana w prawdziwie ludzką postać.
Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze ryby umiały mówić, w głębinach oceanu istniało podwodne królestwo – Atlantyka. W zgodzie i szczęściu żyły tam syreny, ryby, kraby, płaszczki i inne morskie stworzenia. Krainą władał sprawiedliwy król Tryton. Król bezgranicznie kochał swoją córkę Ariel, którą fascynował świat ludzi. Była ciekawa, jak to jest mieć stopy, chodzić, skakać i tańczyć... Pewnego wieczoru Ariel zauważyła statek. Gdy podpłynęła bliżej, na pokładzie zobaczyła pięknego księcia Eryka. Zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia! Nagle morze wzburzyło się, fale uderzyły w statek i książę Eryk wypadł za burtę! Ariel wyciągnęła nieprzytomnego księcia na brzeg. Kiedy król Tryton dowiedział się, co zrobiła jego córka, wpadł w straszny gniew i zabronił małej syrence wypływać na powierzchnię.
Po uratowaniu tonącego księcia Eryka Ariel chciałaby się z nim związać i zostać z nim już na zawsze. To pragnienie staje się siłą pchającą ją do zrealizowania marzeń. Czy Ariel, małej odważnej syrence, uda się spotkać jeszcze kiedyś ukochanego księcia i poznać bliżej świat ludzi?
„Mała Syrenka. Złota księga” to klasyczna opowieść o pełnej energii, czupurnej syrence, opowiedziana na nowo, z dodatkiem prawdziwie morskich ilustracji.1 komentarz:

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.