sobota, 19 marca 2016

Elementarz pierwszoklasisty - Zeszyt do nauki pisania po śladzie - Wydawnictwo SIEDMIORÓG

Gdy nasze dzieci zaczynają w szkole uczyć się literek bądź zaczynają się nimi interesować nawet jeszcze nie chodząc do szkoły warto sięgnąć po pomoce dydaktyczne, które pomogą im w poznawaniu liter i pisaniu.
Mój Krzyś od dawna interesuje się literkami. Organizowałam mu kilka fajnych zabaw gdzie mógł poznać literki, a później sam je próbował napisać.
Stwierdziłam jednak, że pójdziemy o krok dalej i pokażę mu o co tak naprawdę chodzi w pisaniu.


Do nauki wybrałam książeczkę przeznaczoną dla nieco starszych dzieci "Elementarz pierwszoklasisty. Zeszyt do nauki pisania po śladzie" Wydawnictwa SIEDMIORÓG.
Jest to pozycja przeznaczona dla 6 i 7 latków, którzy rozpoczynają naukę pisania.
Naukę z zeszytem dziecko rozpoczyna od ćwiczenia rączki na szlaczkach, następnie przechodzi do pisania literek całego alfabetu, kolorowania różnych kształtów i obrazków by na sam koniec elementarza pisać po śladach wyrazy oraz zdania.


Całość ozdobiono różnymi kolorowymi obrazkami co z pewnością zachęca dziecko do nauki pisania i poznawania liter. Są tutaj również zadania do wykonania.
Książeczka została opracowana przez nauczycieli, pedagogów i grafików dzięki czemu doskonale jest dostosowana do możliwości 6 i 7 latków.


Mój syn choć w tym roku kończy 5 lat garnie się do pisania literek. Na razie poznawał je w formie liter drukowanych, dzięki tej książce zachęcam go do poznawania pisma pisanego.
Czasem poćwiczy, pisze, czasem nie ma chęci.
Wszystko z umiarem i rozsądkiem dla takiego małego dziecka. Jednak wiem, że ta wiedza i ćwiczenia, którą teraz mu przekazuje za pomocą różnych książek i ćwiczeń zaowocuje w przyszłości.


2 komentarze:

  1. Rączkę warto ćwiczyć od małego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że syn lubi pisać, mój niekoniecznie. Zadania różne, owszem, rysowanie, ale literki nie, to przeciez jego praca w przedszkolu:)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję Ci za odwiedziny i dodany komentarz.